Tlenoterapia – co to?

Czym naprawdę jest tlenoterapia i dlaczego jest to bezpieczna i skuteczna metoda leczenia?

Tlenoterapia, jak sama nazwa mówi, jest to metoda leczenia polegająca na zwiększeniu stężenia tlenu we wdychanym powietrzu. Jest to nieinwazyjny sposób pomagający w zwalczaniu wielu chorób przewlekłych, zapalnych czy urazowych. Każdy pacjent, po otrzymaniu dokładnego opisu kuracji, jest leczony w specjalnej komorze hiperbarycznej gdzie otrzymuje tlen w wysokim stężeniu, co pozwala na pełniejsze przedostanie się tlenu do obszarów mniej ukrwawionych albo miejsc gdzie jest on niezbędnie potrzebny, np. trudno gojące się rany, kontuzje, poparzenia czy inne schorzenia.

Jak wygląda leczenie w komorze hiperbarycznej i ile trwa czasu?

Z pewnością każdy może się zastanawiać jak dokładnie przebiega takie leczenie i ile trwa.

Jeśli chodzi o czas trwania zabiegów jest to określane przez nasz personel, który w momencie obserwacji pacjenta i jego schorzeń podaje przybliżony czas leczenia. W niektórych przypadkach już po pierwszej wizycie są widoczne efekty! Wszystko zależy od tego co nam dolega i w jakim stopniu zaawansowania w chorobie się znajdujemy. Bez względu na ilość zabiegów, możemy zagwarantować, że jest to leczenie bezbolesne i nieinwazyjne, które na dodatek poprawi nasze samopoczucie.

Co do przebiegu leczenia, jest to nic prostszego jak wejście do komory hiperbarycznej, która mimo że na pierwszy rzut oka wydaje się niepozornej wielkości, jest sporą komorą, gdzie każdy pacjent indywidualnie może się położyć i spokojnie wdychać tlen. Istnieje również opcja, gdzie dwie osoby korzystają z komory podczas jednego zabiegu. Czas takiego zabiegu może się różnić, od 45 min do nawet 1,5 godziny. Nasz personel przed zabiegiem dokładnie tłumaczy zasady używania komory hiperbarycznej i zawsze służy pomocą.